Co to jest i na czym polega mezoterapia?

Jeden z najczęściej stosowanych zabiegów zarówno w kosmetologii, jak i w gabinetach medycyny estetycznej. Mezoterapia, bo o niej mowa, stała się dla wielu osób rozwiązaniem problemów związanych z pojawianiem się oznak starzenia się skóry. Zadaniem zabiegu jest bowiem przywrócenie jej jędrności, gładkości oraz elastyczności. Wyróżniamy trzy rodzaje mezoterapii: igłową, bezigłową oraz mikroigłową. Na czym one polegają?

Czym jest mezoterapia?

W zależności od rodzaju jest to zabieg polegający na podawaniu substancji aktywnych za pomocą igieł bezpośrednio w skórę głowy lub za pomocą elektroporacji. W gronie implementowanych substancji można wyróżnić m.in. kwas hialuronowy, zestaw witamin, sole mineralne czy też aminokwasy. Zabieg ten powinien być przeprowadzany przez osobę posiadającą doświadczenie medyczne m.in. lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. W celu uzyskania odpowiednich efektów w postaci zatrzymania się objawów starzenia np. zmarszczek najczęściej zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów, o których decyduje lekarz. W ten sposób „koktajl składników aktywnych” można stosować na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni, a także na pozostałe części ciała.

Czym różni się mezoterapia igłowa od bezigłowej?

Jak można się domyślić, wspomniane metody zatrzymywania oznak starzenia się różnią się od siebie sposobem wprowadzania substancji czynnych do skóry. Mezoterapia igłowa wykorzystuje w tym celu serię iniekcji pozwalających na podanie „koktajlu składników aktywnych” na głębokość około 3 mm. Mezoterapia bezigłowa z kolei przeprowadzana jest za pomocą specjalnego urządzenia, emitującego prąd o wysokiej częstotliwości. Dzięki niemu otwierają się tzw. kanały hydrofilowe, za pomocą których odżywcze serum ma przeniknąć w głąb skóry.

Mezoterapia mikroigłowa, czyli rozwiązanie, które można przeprowadzić w domowych warunkach

Jest to zabieg zawierający cechy zarówno mezoterapii igłowej, jak i bezigłowej. Wykorzystuje się w nim bowiem urządzenie zwane dermapenem oraz mezorollerem, które powoduje niewielkie ukłucia na skórze w celu wprowadzenia substancji czynnych. Dla domowego użytku przeznaczone są urządzenia powodujące maksymalne ukłucia o głębokości 0,5 mm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl