Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wśród wielu naszych produktów nie mogło zabraknąć również akcesoriów, które stanowią najczęściej jeden z elementów wyposażenia każdego laboratorium. Mamy tutaj na myśli surowce wykorzystywane przy różnego rodzaju analizach czy też badaniach. Główną część asortymentu znajdującego się w tej kategorii stanowią lakmusowe paski do mierzenia pH. Znajdą je Państwo w zestawach zawierających wiele sztuk.

Papierek lakmusowy to ważny element badania zakwaszenia organizmu

Niewłaściwa dieta, palenie tytoniu czy też ogólne przemęczenie mogą być przyczynami zakwaszenia organizmu. Jest to stan, który może w dłuższej perspektywie doprowadzić do wystąpienia problemów zdrowotnych. Papierek lakmusowy, dzięki nasączeniu w odpowiednim roztworze chemicznym oraz jego wysuszeniu jest w stanie zmierzyć pH badanego roztworu. Korzystając z legendy, w ciągu kilkunastu sekund można określić, czy ma się do czynienia z odczynem kwaśnym czy też zasadowym.

Papierki wskaźnikowe - pozostałe zastosowanie

Jest to jednak jedno z wielu zastosowań pasków do mierzenia pH. Są one szeroko wykorzystywane nie tylko w badaniach laboratoryjnych, ale także w wielu gałęziach przemysłu. Warto w ich kontekście, chociażby wymienić akwarystykę, dietetykę, ogrodnictwo, gastronomię czy też branżę rybną. Niemniej, w głównej mierze używa się ich do przeprowadzania kontroli pH wody, a także przy badaniach śliny oraz moczu. Ponadto znajduje on swoje zastosowanie przy wielu eksperymentach chemicznych. Papierek uniwersalny bywa przydatny również podczas planowania płci dziecka.

Surowce laboratoryjne w ofercie Beauty Centre

Znajdujące się w naszym asortymencie papierki lakmusowe dostępne są w zestawach zawierających od 80 do nawet 1160 sztuk. Do każdego kompletu dołączona jest kolorowa karta porównawcza, dzięki której można odkreślić wartość mierzonego pH. Warto zaznaczyć, że jeden pasek może starczyć nawet do przeprowadzenia trzech pomiarów przy odpowiednim przerwaniu. Oprócz wymienionych pasków uniwersalnych znajdą Państwo w ofercie rękawy ochronne na przedramiona, które służą do zabezpieczania ubrania oraz rąk przed przypadkowym zabrudzeniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl